Zmarzlik hegemonem kwalifikacji. W Pradze wygrał po raz trzeci z rzędu

28/05/2022

Zmarzlik hegemonem kwalifikacji. W Pradze wygrał po raz trzeci z rzęduZmarzlik hegemonem kwalifikacji. W Pradze wygrał po raz trzeci z rzędu
Bartosz Zmarzlik wygrał kwalifikacje przed sobotnimi zawodami o Grand Prix Czech w Pradze. Polak, który triumfował w tej części zmagań trzeci raz w tym sezonie, wystąpi na Stadionie Marketa z piątym numerem startowym. Transmisja z praskiej rundy SGP 2022 w Eurosporcie Extra w Playerze.

Cały sezon Speedway Grand Prix na żywo w Eurosporcie Extra w Playerze

Zmarzlik stał się prawdziwym hegemonem kwalifikacji w obecnym sezonie. Zawodnik Stali Gorzów Wielkopolski wygrywał sesję eliminacyjne w Gorican, Warszawie, a teraz okazał się najlepszy na Stadionie Marketa w Pradze.

27-latek jako jeden z dwóch żużlowców złamał barierę 15 sekund, najszybsze okrążenie pokonując w czasie 14.870 s.

Drugie miejsce zajął triumfator ostatniej rundy na PGE Narodowym Australijczyk Max Fricke (14.999), a trzecie Brytyjczyk Robert Lambert (15.017).

Pozostali reprezentanci Polski zajęli miejsca poza czołową szóstką. Paweł Przepełski był siódmy (15.095), Patryk Dudek 12. (15.152), a Maciej Janowski 13. (15.196).

Zmarzlik wystartuje już w drugim biegu

Zmarzlik, jako zwycięzca kwalifikacji, jako pierwszy wybierał numer startowy na wieczorne zawody. Dwukrotny mistrz świata pojedzie w Pradze z “piątką”. Przedpełski pojedzie z “dwójką”, Dudek z “piętnastką”, a Janowski z “siódemką”.